SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, dlatego, iż gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej legendarnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta nigdy tak w istocie nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta tak w gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im imiona, wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Ważne jest wobec tego to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie nowych Simów, znów przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niezwykle ciekawą oraz wciągającą. Wszystkie tworzone przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi obiektami – przetestuj również SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest wobec tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *