Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, jednakowoż również w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten urzekający region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa. Oczywiście najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyborną kuchnią oraz niezmiernie, lecz to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są wybitnie analogiczne, wystarczy ich tylko dobrze używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, doskonała kuchni oraz bezmiar inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *