The Sims – niezwykłość rozrywki

Wszyscy,którzy są wielbicielamirozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta legendarnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być oprogramowaniemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne,wobec tego, iż gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejatrakcyjnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra tanigdy tak defacto nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta takfaktycznie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważnejest w następstwie tego to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na jedzeniepojedynczych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,niemniej jednak bezsprzeczniejesteśmy w stanie wprowadzić do grytotalnieinnowacyjnych Simów, kolejny raz przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni gręniesłychanieinteresującą i wciągającą. Wszelkiekomponowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiobiektami – wypróbuj też SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnypowodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *